• info@parsdarou.ir

  • شماره تماس :70 - 77704061 021

اخبار سازمانی

 

دکتر احمدی مدیرعامل پارس دارو در دومین جلسه شورای معاونین و مدیران این شرکت با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه، گفت: فارغ از اینکه در این انتخابات به چه کسی رای بدهیم، موضوع مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات بسیار مهم و حائز اهمیت است.

به گزارش روابط عمومی پارس دارو، صبح شنبه 26 خرداد ماه، دومین جلسه شورای معاونین و مدیران شرکت با حضور کلیه معاونین و مدیران در سالن کنفرانس پارس دارو برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر محمد احمدی مدیرعامل شرکت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رئیسی و دیگر شهدای راه خدمت، گزارشی از عملکرد و برنامه‌های اجرا شده در شرکت طی یک ماه گذشته ارائه داد.

وی از تحقق کامل بودجه فروردین و اردیبهشت ماه شرکت خبر داد و گفت: این تحقق بودجه در شرایط کاهش فروش محصولات اصلی شرکت از جمله آسپرین، ناپروکسن و فلوکستین و با تلاش همه مدیران و کارکنان محترم شرکت صورت گرفته است.

دکتر احمدی در ادامه از تعیین تکلیف پروژه سفالوسپورین خبر داد و گفت: این پروژه با تغییراتی در نقشه و طراحی جدید مورد تایید هلدینگ قرار گرفت و نقشه معماری آن با تلاش کلیه واحدهای مرتبط تهیه و تصویب شد و از این هفته نیز نقشه تاسیسات پروژه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل پارس دارو همچنین به اصلاح آئین نامه معاملات شرکت اشاره کرد و گفت: آئین نامه کمیسیون معاملات قبلی شرکت، تناقضات خاصی داشت که به کمک همکاران مربوطه اصلاحاتی در جهت تسهیل فرآیند خرید در آن صورت گرفت.

دکتر احمدی از انعقاد خرید دستگاه‌های آبساز و فیلینگ بخش نیمه جامدات خبر داد و گفت: با خرید این دستگاه‌ها ان شاء الله شاهد رشد تولید در این سایت خواهیم بود.

مدیرعامل پارس دارو در پایان صحبت های خود توصیه هایی نیز در خصوص انتخابات ریاست جمهوری داشت. وی با بیان اینکه حضور در انتخابات وظیفه شرعی و دینی است و جدای از بحث رای به کاندیدای اصلح که بر اساس نظر فقها تشخیص آن بر عهده شخص مکلف است، موضوع حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات بسیار مهم و حائز اهمیت است.

دکتر احمدی ضمن دعوت از همه همکاران به حضوری اگاهانه در انتخابات گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در بیانات 14 خردادماه امسال بیان داشتند، میزان مشارکت در انتخابات در درجه اول اهمیت قرار دارد و این حضور یکی از مولفه های مهم برای امنیت ملی و سیاست خارجی است و نباید به این موضوع مهم بی تفاوت باشیم.

بعد از صحبت‌های دکتر احمدی، معاونین و مدیران شرکت گزارشی از عملکرد واحدهای متبوع خود ارائه دادند و به بیان برخی مشکلات و درخواست های مدنظر پرداختند.

 


معاون نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان شستا با اشاره به تصویب پروژه تحقیق و توسعه شرکت پارس دارو توسط دبیرخانه اعتبار مالیاتی 14 معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، گفت: شرکت پارس دارو در استفاده از این اعتبار مالیاتی وضعیت بسیار مطلوبی دارد.

به گزارش روابط عمومی پارس دارو، روز دوشنبه 7 خردادماه 1403، دکتر محمدرضا حمیدی معاون نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) به همراه تعدادی از مدیران این معاونت و مدیران هلدینگ تیپیکو با حضور در شرکت پارس دارو، در جلسه‌ای در جریان وضعیت این شرکت در خصوص استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در تحقیق و توسعه، قرار گرفتند.

دکتر حمیدی در این جلسه، با بیان اینکه ظرفیت‌های مناسبی برای برطرف کردن مشکلات شرکت‌های زیرمجموعه با استفاده از توان شرکت‌های گروه و شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد، گفت: معاونت نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان شستا حداکثر حمایت را از شرکت‌های زیرمجموعه در خصوص خرید تجهیزات مورد نیاز از تامین کنندگان داخلی با شرایط پرداخت خاص خواهد داشت.

وی با اشاره به حمایت های مالیاتی تحقیق و توسعه در شرکت‌ها گفت: با هدف جهت دهی حمایت‌های مالیاتی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاد دانش بنیان و براساس ماده ۱۱ قانون جهش تولید، شرکت‌های دانش بنیان و غیر دانش بنیان می‌توانند برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه‌ای خود از اعتبار مالیاتی استفاده کنند.

معاون نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان شستا با اشاره به وضعیت استفاده از اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه (اعتبار 14) در شرکت‌های زیر مجموعه شستا و هلدینگ تیپیکو، گفت: خوشبختانه وضعیت شرکت پارس دارو در استفاده از این اعتبار مالیاتی بسیار مطلوب است و پروژه مصوب برای این اعتبار از پیشرفت و شرایط مناسبی برخوردار است.

دکتر حمیدی افزود: اعتبار مالیاتی 14 فقط محدود به پروژ هایی که تاکنون مصوب شده نیست و در موضوعات مختلف از جمله خرید تجهیزات، خرید مواد اولیه و سفارش ساخت و هر موضوعی که مرتبط با حوزه تحقیق و توسعه باشد، امکان استفاده وجود دارد.

پیش از صحبت های معاون نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان شستا، دکتر محمد احمدی مدیرعامل شرکت پارس دارو، ضمن خوش آمد به دکتر حمیدی و هیئت همراه، گزارشی از اقدامات و برنامه های صورت گرفته در دوره مدیریت جدید شرکت ارائه داد و گفت: به یاری خداوند متعال و همدلی و همکاری تیم مدیریتی و پرسنل شرکت، اتفاقات خوبی در خصوص تخصیص ارز، اصلاح و تغییر سبد محصولات شرکت، کاهش تخفیفات فروش و حوزه پرسنلی روی داده است.

وی افزود: اصلاح و آغاز عملیات پروژه سایت سفالوسپورین یکی دیگر از اقدامات خوبی بود که در دوره مدیریت جدید اجرایی شده است و امیدواریم با بهره برداری از این سایت، شاهد تولید محصولات جدید باشیم.
همچنین در این جلسه دکتر حامد شعبانی معاون کیفیت پارس دارو نیز گزارشی از عملکرد شرکت در حوزه تحقیق و توسعه ، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان ارائه داد.

دکتر شعبانی در این گزارش، با تشریح آخرین وضعیت شرکت در خصوص محصولات جدید، در مورد فرآیند انتخاب محصول در شرکت، افزایش توانمندی های شرکت در تولید ملی، نوآوری، بومی‌سازی و صرفه جویی ارزی و رفع موانع تولید در شرکت، استفاده از دانش متخصصین داخلی شرکت های دانش بنیان در شرکت ، رفع موانع تولید و افزایش توانمندی‌های شرکت در تولید ملی و ورود شرکت به محصولات نوآورانه و دانش بنیان به پایپ لاین تحقیق و توسعه و متعاقبا بازار توضیحات مبسوطی ارائه داد.

در پایان این جلسه، دکتر حمیدی معاون نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان شستا و هیئت همراه از خطوط تولید و همچنین پروژه سایت سفالوسپورین شرکت بازدید کردند.

01

04

05

07

08

09

 

حادثه دلخراش سقوط هلیکوپتر و شهادت ناباورانه رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، استاندار و همراهانشان، مایه تأثر شدید گردید.

بی‌شک، ایران عزیز ما امروز با خبر شهادت رییس جمهور مردمی و همراهان ایشان، داغدار است.

شرکت پارس دارو، این واقعه‌ی تلخ را به خانواده این عزیزان، مردم سربلند ایران و بویژه کوه استوار انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای(حفظه الله) تسلیت عرض می نماید.

raisi1102

11006

دکتر احمدی مدیرعامل شرکت پارس دارو، به مناسبت سانحه دلخراش سقوط بالگرد و شهادت رئیس‌جمهوری و همراهان ایشان، پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی پارس دارو، دکتر محمد احمدی مدیرعامل شرکت، به مناسبت سانحه دلخراش سقوط بالگرد و شهادت رئیس‌جمهوری و همراهان ایشان، پیام تسلیتی صادر کرد. متن این پیام به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن يَنتَظِرُ و ما بَدَّلوا تَبديلًا

برخی از اهل ایمان ، بزرگ مردانی هستند که به عهد خود با خداوند متعال صادق می مانند و بعضی به شهادت رسیده و بعضی انتظار شهادت را می کشند و هیچگاه تغییر روش نمی دهند.

عروج شهادت گونه رئیس جمهوری عزیز ایران ، جناب آقای دکتر ابراهیم رئیسی که در دوران زندگی و خدمت با برکت خود ، اخلاص و عمل را توأمان سرلوحه کار خویش قرار داده بود و همچنین شهادت جمعی از همراهان گرامی ایشان به ویژه وزیر محترم پر تلاش و جهادی امور خارجه جناب آقای دکتر امیر عبداللهیان را به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ، آحاد مردم ایران عزیز و همکاران محترم تسلیت عرض می نمایم.

اکنون که مشیّت الهی بر آن مقدّر شده که این عالم خدوم انقلابی و خدمتگزار ، شهد شیرین شهادت را نوشیده و دعوت حق تعالی را لبیگ گوید ، از خداوند متعال برای ایشان و همراهان شهیدش علوّ درجات را مسئلت می نمایم.

دکتر محمد احمدی

 

raisi1105


برنامه حضور در هفتمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با حضور گروه ارزیابی از دبیرخانه مرکز جایزه ملی تعالی، در دو روز کاری متوالی و به صورت برگزاری جلسات متعدد در قالب کارگروه‌های مختلف در شرکت پارس دارو انجام شد که در پایان گروه ارزیابی از عملکرد این شرکت ابراز رضایت کردند.

به گزارش روابط عمومی پارس دارو، جلسات ارزیابی هفتمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با حضور هیات ارزیابی از دبیرخانه مرکز جایزه ملی تعالی و پیشرفت در شرکت داروسازی پارس دارو انجام شد.

با توجه به حضور شرکت داروسازی پارس دارو در فرآیند هفتمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی و پیشرفت، هیات پنج نفره متشکل از یک ارزیاب ارشد، سه ارزیاب و یک پایشگر، طی روزهای 25 و 26 اردیبهشت ماه سال جاری در شرکت پارس دارو حاضر شدند و طی برگزاری جلسات ارزیابی متعدد در خصوص اظهارنامه ارائه شده توسط شرکت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسات کلیه معیارهای تعالی سازمان بر اساس مدل مربوطه شامل استراتژی‌ها، فرآیندها و کارکنان در حوزه‌ی تعالی سازمانی مورد ارزیابی، بحث و بررسی قرار گرفت.

در جلسه افتتاحیه، در ابتدا دکتر حامد شعبانی معاون کیفیت شرکت، ضمن خوش آمد گویی، به ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت شرکت پرداخت. در ادامه خانم زینب رضارجب مدیر تعالی و استراتژی شرکت ضمن معرفی اجمالی شرکت، اهداف، چشم انداز، افتخارات، گواهینامه‌ها و برنامه‌های پیش‌رو و همچنین روند کاری آن را بیان کرد.

در این جلسه، دکتر حمید بهروزیان ارزیاب ارشد این دوره، ضمن ابراز خرسندی از حضور در شرکت پارس دارو، در اسلایدهایی در خصوص جایزه ملی تعالی و پیشرفت، شرح وظایف ارکان، ساختار دبیرخانه جایزه، اهداف، وجوه تمایز جایزه تعالی سازمانی با سایر جوایز مشابه، مدل تعالی، رده بندی جوایز، دامنه امتیازات سطوح تعالی، اهداف بازدید از محل و روش‌های تحقق اهداف مورد نظر توضیحات اجمالی جهت آگاهی بیشتر حاضران بیان کرد.

پس از اتمام جلسه افتتاحیه و برگزاری جلسات رهبری و استراتژی، تیم ارزیاب از خطوط تولید و انبارهای شرکت بازدید کردند و در پایان روز نخست جلسه جمع بندی ارزیابی برگزار شد.

در روز دوم نیز تیم ارزیابی با حضور در واحدهای مختلف به بررسی مستندات مربوط به اظهارنامه‌ی هر کدام از واحدها پرداختند. تشکیل گروه کانونی از دیگر برنامه‌های تیم ارزیاب جایزه ملی تعالی و پیشرفت در این روز بود.

جلسه اختتامیه با حضور مدیرعامل و اعضای تیم رهبری شرکت و اعضای گروه ارزیاب برگزار شد که در این جلسه دکتر محمد احمدی مدیرعامل شرکت ضمن تشکر و خداقوت به ارزیابان محترم مرکز جایزه ملی تعالی و پیشرفت جهت حضور در شرکت و ارزیابی صورت گرفته، گفت: قطعاً از نقطه نظر تیم محترم ارزیابی در جهت بهبود فرآیندها در شرکت استفاده خواهد شد.

دکتر احمدی همچنین گزارشی از اقدامات انجام گرفته در دوره مدیریت جدید شرکت ارائه داد و بیان داشت: خدا را شاکریم که با وجود تیم مدیریتی قوی و همدل و همچنین کارکنان متخصص و متعهد شرکت، در همین مدت کوتاه اقدامات خوبی انجام و آغاز شده است که امیدواریم در ماه های آینده به ثمر بنشیند.

دکتر حمید بهروزیان ارزیاب ارشد و دیگر اعضای گروه ارزیابی نیز در سخنانی ضمن تشکر از میزبانی شایسته شرکت پارس دارو، از اینکه اظهارنامه شرکت با توان و دانش داخلی توسط تیم استراتژی و تعالی پارس دارو تدوین شده است، تقدیر کردند. در ادامه نیز گروه ارزیابی نکاتی در مورد نتایج ارزیابی بدست آمده طی دو روز ارائه نمودند. جلسه نهایی جمع بندی و پایش توسط تیم ارزیاب خاتمه بخش برنامه های گروه ارزیابی در شرکت پارس دارو بود.

لازم به ذکر است، هفتمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با هدف توسعه فرهنگ تعالی سازمانی و افزایش بهره‌‎وری با حضور شرکت‌های معتبر در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود و در پایان بعد از ارزیابی صورت گرفته، جایزه ملی تعالی و پیشرفت در سطوح مختلف به شرکت‌های برتر اعطا خواهد شد.

در روز دوم نیز تیم ارزیابی با حضور در واحدهای مختلف به بررسی مستندات مربوط به اظهارنامه‌ی هر کدام از واحدها پرداختند. تشکیل گروه کانونی از دیگر برنامه‌های تیم ارزیاب جایزه ملی تعالی و پیشرفت در این روز بود.

جلسه اختتامیه با حضور مدیرعامل و اعضای تیم رهبری شرکت و اعضای گروه ارزیاب برگزار شد که در این جلسه دکتر محمد احمدی مدیرعامل شرکت ضمن تشکر و خداقوت به ارزیابان محترم مرکز جایزه ملی تعالی و پیشرفت جهت حضور در شرکت و ارزیابی صورت گرفته، گفت: قطعاً از نقطه نظر تیم محترم ارزیابی در جهت بهبود فرآیندها در شرکت استفاده خواهد شد.

دکتر احمدی همچنین گزارشی از اقدامات انجام گرفته در دوره مدیریت جدید شرکت ارائه داد و بیان داشت: خدا را شاکریم که با وجود تیم مدیریتی قوی و همدل و همچنین کارکنان متخصص و متعهد شرکت، در همین مدت کوتاه اقدامات خوبی انجام و آغاز شده است که امیدواریم در ماه های آینده به ثمر بنشیند.

دکتر حمید بهروزیان ارزیاب ارشد و دیگر اعضای گروه ارزیابی نیز در سخنانی ضمن تشکر از میزبانی شایسته شرکت پارس دارو، از اینکه اظهارنامه شرکت با توان و دانش داخلی توسط تیم استراتژی و تعالی پارس دارو تدوین شده است، تقدیر کردند. در ادامه نیز گروه ارزیابی نکاتی در مورد نتایج ارزیابی بدست آمده طی دو روز ارائه نمودند. جلسه نهایی جمع بندی و پایش توسط تیم ارزیاب خاتمه بخش برنامه های گروه ارزیابی در شرکت پارس دارو بود.

لازم به ذکر است، هفتمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با هدف توسعه فرهنگ تعالی سازمانی و افزایش بهره‌‎وری با حضور شرکت‌های معتبر در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود و در پایان بعد از ارزیابی صورت گرفته، جایزه ملی تعالی و پیشرفت در سطوح مختلف به شرکت‌های برتر اعطا خواهد شد.

 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

DSC 05120