• info@parsdarou.ir

  • شماره تماس :70 - 77704061 021

حل مشکلات حوزه دارویی، با نگاه ویژه به اقتصاد دارو

 

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در بازدید از شرکت پارس دارو، با تاکید بر اینکه بازار دارو فقط تولید نیست، اظهار داشت: برای حل مشکلات حوزه دارویی باید نگاه ویژه ای به اقتصاد دارو داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی پارس دارو، عصر چهارشنبه سوم خردادماه، مهندس ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با حضور در شرکت داروسازی پارس دارو از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ دارویی شستا، ضمن بازدید از خطوط تولیدی و انبارهای شرکت، در جلسه ای با مدیرعامل مدیرعامل و مدیران ارشد پارس دارو شرکت کرد.

در این برنامه، که دکتر احسان احمدی معاون برنامه ریزی راهبردی و سرمایه گذاری، دکتر محمد احمدی مدیرکل دفتر مرکزی حراست، مهندس هوشنگ حق جو مشاور مدیرعامل و مدیر حوزه مدیریت و همچنین دکتر ژاله روشن بخت معاون نظارت بر زنجیره تامین هلدینگ دارویی شستا، مهندس بازیان را همراهی می‌کردند، ابتدا از خطوط جامدات و نیمه جامدات شرکت بازدید به عمل آمد و در ادامه انبار توزین و انبار مواد اولیه شرکت مورد بازدید قرار گرفت.

پس از این بازدیدها، مهندس بازیان و هیئت همراه، با حضور در سالن کنفرانس شرکت پارس دارو، پای صحبت مدیران ارشد این شرکت نشستند.

مهندس ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در جلسه پایانی این بازدید در سخنانی ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: بازدید امروز از شرکت پارس دارو در راستای سرکشی از واحدهای تولیدی با هدف بررسی مشکلات حوزه تولید صورت گرفت. شرکت پارس دارو با توجه به قدمت بیش از نیم قرن، امروز هم نشان از یک شرکت سرپای تولیدی دارد و در آن یک نشاط و پویایی برقرار است.

وی از تامین، تولید، توزیع و مصرف به عنوان چهار بُعد مهم حوزه دارو در تامین اجتماعی نام برد و گفت: این بخش، اقتصاد قابل توجهی دارد که مدیریت اقتصاد این معادله چهار بُعدی سخت است.

مدیرعامل شستا با بیان اینکه امروز برای حل مشکلات دارویی کشور، باید نگاه ویژه ای به اقتصاد دارو داشته باشیم، گفت: بازار دارو فقط تولید نیست بلکه اقتصاد دارو نیز بسیار مهم است. در این زمینه نیاز است شرکت‌های تولیدکننده دارویی مشاور اقتصادی داشته باشند.

مهندس بازیان با تاکید بر اینکه باید در موضوع وصول مطالبات شرکت های دارویی، یک تامل جدی صورت گیرد، اظهار داشت: اگر وصول مطالبات در حوزه دارویی کشور به شیوه فعلی ادامه پیدا کند کار بسیار سخت خواهد شد و لازم است این تغییر رویه اساسی از نقطه تحویل و شرکت های تولیدی آغاز شود بنابراین این موضوع باید در گروه دارویی تامین در اولویت قرار بگیرد.

مدیرعامل شستا همچنین، بر اصلاح سبد محصولات دارویی متناسب با نیاز بازار تاکید کرد و گفت: در این زمینه لازم است برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد.

مهندس بازیان در پایان صحبت های خود از پیگیری مشکلات مطرح شده خبر داد و گفت: ما در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به دنبال حل مشکلات شرکت ها با استفاده از ظرفیت های درون مجموعه هستیم.

پیش از صحبت‌های مدیرعامل شستا، دکتر ژاله روشن بخت معاون نظارت بر زنجیره تامین هلدینگ دارویی تامین در سخنان کوتاهی از تیم مدیریتی پارس دارو به عنوان تیمی همدل و همراه نام برد و به بیان توضیحاتی در خصوص سبد محصولات و بازار محصولاتی تولیدی هلدینگ دارویی تامین پرداخت.

دکتر سهیلی مدیرعامل شرکت پارس دارو نیز در این جلسه، ضمن خوش آمدگویی به مدیرعامل شستا و هیئت همراه، به معرفی شرکت پرداخت و گفت: شرکت پارس دارو یکی از قدیمی ترین و خوشنام ترین شرکت‌های تولید کننده محصولات دارویی کشور است که در تعدادی از محصولات بیشترین سهم بازار را دارد و به نوعی لیدر بازار محسوب می شود.

وی از بازسازی و نوسازی سایت نیمه جامدات توسط متخصصان شرکت که منجر به صدور گواهی GMP این سایت توسط سازمان غذا و دارو شد و همچنین ایجاد سایت توزین مرکزی شرکت به دست توانمند تیم فنی شرکت به عنوان نمونه ای از کارهای شاخص که طی چند سال اخیر در شرکت توسط متخصصان این واحد تولیدی به سرانجام رسیده است نام برد.

دکتر سهیلی در ادامه به برنامه های شرکت برای تولید محصولات دانش بنیان پرداخت و گفت: برای این منظور طی سال گذشته با دانشکده داروسازی دانشگاه اهواز مذاکرات و تفاهماتی برای تولید محصولات دارویی دانش بنیان انجام گرفته که امیدواریم به زودی این محصولات وارد بازار دارویی کشور شود.

مدیرعامل پارس دارو در پایان به برخی مشکلات موجود اشاره کرد و گفت: متاسفانه با توجه به مشکل نقدینگی که در پایان سال گذشته وجود داشت، مشکلاتی در زمینه تخصیص ارز و خرید قطعات دستگاه ها و مواد اولیه برخی محصولات به وجود آمده است که البته در این بین هلدینگ تیپیکو به کمک آمده است اما نیازمند کمک های بیشتری برای حل این مشکلات و همچنین ایجاد نقدینگی بیشتر برای بازسازی و نوسازی سایت ها و ساختمان های قدیمی شرکت داریم.

همچنین در این جلسه مهندس جمال شیرازی معاون مالی و اقتصادی و عضو هیئت مدیره شرکت به ارائه گزارش اجمالی از صورت های مالی پارس دارو در سال مالی 1401 پرداخت.

 

01

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06