• info@parsdarou.ir

  • شماره تماس :70 - 77704061 021

نشست خبری مدیرعامل شرکت پارس دارو

در نشست خبری مدیرعامل شرکت پارس دارو عنوان شد؛
دکتر براهیمی: پارس دارو تا سال 1400 در بین ده الگوی برتر داروسازی کشور/ کیفیت داروهای ایرانی مطابق با استانداردهای جهانی‌ست

نشست رسانه‌ای دکتر مهران براهیمی، مدیرعامل شرکت پارس دارو، همزمان با روز پزشک و روز داروساز در محل سالن اجتماعات این شرکت دارویی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پارس دارو، دکتر براهیمی در ابتدای سخنان خود، ضمن خوش‌آمد گویی به اصحاب رسانه و تبریک روز پزشک و دارو ساز، لزوم برگزاری چنین نشستی را ارتباط بهتر با ذینفعان شرکت پارس دارو عنوان کرد و گفت: ذینفعان مجموعه ما مختص به جامعه داروسازی ، پزشکی و یا اقتصادی نمی‌شود، بلکه ما تمامی جامعه از همسایگان و هم محله‌ای های پارس دارو تا تمامی مردم را ذینفعان خودمان می‌دانیم.
وی با برشمردن اهمیت صنعت داروسازی در جهان، تاکید کرد: صنعت دارو در جهان اهمیت ویژه‌ای از دو بعد اقتصادی و سلامت دارد و در واقع یک صنعت استراتژیک محسوب می‌شود و تمامی کشورهایی که صاحب این صنعت هستند، طراحی‌ها و برنامه‌ریزی دقیق و مدونی برای آینده دارند. در کشور ما به دلیل گذر از موانع بزرگی چون جنگ هشت ساله دفاع مقدس و تحریم‌ها، مسیر پیچیده و سختی را صنعت دارو طی کرده تا به اینجا رسیده و خوشبختانه همیشه با سربلندی و گذر از این موانع، توانسته نیاز جامعه را هم تأمین کند، تا به جایی که در حال حاضر حدود 97 درصد مصرف دارویی کشور از داخل تأمین می‌شود و این دستاورد ارزشمندی‌ست.
مدیرعامل شرکت پارس دارو در ادامه با اشاره به تاریخچه‌ای از این شرکت، افزود: قدمت صنعت دارو در ایران حدود 70 سال است و شرکت پارس دارو در سال 1339 تحت عنوان شرکت بایر فارما ایران توسط شرکت بایر آ.گ (BAYER A.G) آلمان تأسیس و به بهره برداری رسید و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با عنوان «پارس دارو» فعالیتش را ادامه داد. درست است که این تاریخچه قابل اتکایی برای یک مجموعه عظیم دارویی‌ست، اما یک واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد که ما نیازمند نوسازی و بهسازی‌ زیرساخت‌های تولید هستیم.
این عضو انجمن داروسازان با اشاره به این نکته که قیمت دارو در ایران واقعی نیست، بر اجرای طرح تحول سلامت به عنوان دستاورد ارزشمند دولت یازدهم تاکید کرد و گفت: صنعت داروسازی برای ادامه حیات نیاز به حمایت دارد و باید حمایت از شرکت‌های داروسازی بهبود یابد و طرح بسیار بزرگ و ارزشمندی بود ولی معایبی به همراه داشت که به آن توجهی نشد از جمله اینکه صنعت داروسازی را با آسیب همراه کرد و حالا امیدواریم با انتخاب مجدد دکتر هاشمی به عنوان وزیر بهداشت و دکتر ربیعی وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی؛ که جا دارد به هر دو تبریک بگویم، موانع و معضلات هم در زمینه اقتصادی و هم در زمینه بهسازی‌ها و نوسازی‌های تولید برطرف شود.
دکتر براهیمی تصریح کرد: البته بار قیمت دارو نباید بر روی دوش مردم باشد و بر اساس قانون اساسی مسئولیت هزینه‌ها بر عهده دولت است و با برنامه‌ریزی بیمه‌ها و دولت باید بتوانند این مسئله را مدنظر قرار دهند چرا که بهبود کیفیت، تحقیق و توسعه در زمینه دارو نیازمند حمایت است.
وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که به تولیدهای دارویی ایرانی چه نمره‌ای می‌دهد، گفت:اولین نکته این است که تمامی داروهای ایرانی استاندارد جهانی را دارند و به داروهای کشور خودمان نمره 17-18 می‌دهم؛ اما امیدوارم که با حمایت‌های لازم دولتی ان‌شاءالله در آینده این رتبه ارتقاء خواهد یافت.
دکتر براهیمی در ادامه با تبیین چشم‌انداز مجموعه پارس دارو با ذکر این نکته که می‌خواهیم تا سال 1400 در بین ده الگوی برتر داروسازی کشور قرار بگیریم، ادامه داد: رسالت اصلی ما در زمینه تولید و عرضه فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی و مکمل ها در اشکال متنوع، به عنوان حلقه ای از زنجیره تأمین سلامت انسان، خدمت به مشتریان و جامعه ، تعهد به کیفیت و مسئولیت اجتماعی ست.
عضو انجمن داروسازان ضمن هشدار نسبت به خطر نقدینگی در صنعت داروسازی کشور، گفت: صنعت داروسازی کشور در سال های گذشته روند خوبی در پیش گرفته بود اما اگر حمایت نشود، می تواند عقبگرد به گذشته را داشته باشد.
ابراهیمی با عنوان این مطلب که ارتقای کیفیت داروهای تولید داخل نیازمند هزینه است، افزود: پس از برجام، مشکلات شرکت های دارویی تا تعدیل شد اما با روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، تا حدودی در ارتباط با شبکه‌های بانکی بی‌تأثیر نبوده است.
دکتر براهیمی در پایان این نشست و در پاسخ به اینکه شرکت‌هایی همچون پارس‌دارو که محل کارخانه در سطح شهر است چه تمهیداتی در زمینه پساب‌های دارویی در نظر گرفته است،‌گفت: در همین راستا ما یکی از بهترین سیستم‌های تسویه پساب را داریم و نخستین شرکت دارویی هستیم که با نصب سنسورها و کنترل آن به صورت آنلاین به سیستم کنترل محیط زیست متصل هستیم و شما می‌توانید در سایت محیط زیست وضعیت کنترل پساب‌ پارس دارو را در هر لحظه مشاهده کنید.