• info@parsdarou.ir

  • شماره تماس :70 - 77704061 021

 تاریخ ما :

شرکت پارس دارو در سال 1339 تحت نام شرکت بایر فارما ایران توسط شرکت بایر آ.گ (BAYER A.G) آلمان به عنوان نخستین شعبه یک شرکت چند ملیتی دارویی در ایران تأسیس و به بهره برداری رسید. محصولات اولیه عبارت بودند از قرص های آسپرین، دلویران، رفاگان، شربت های تونیک و کریزیوال، تحت لیسانس شرکت بایر آلمان تولید می شدند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اداره شرکت های دارویی چند ملیتی به مدیران منتخب دولت واگذار گردید و شرکت تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران، تحت نام "پارس دارو – سهامی خاص" قرار گرفت.

 

 

در بهمن ماه سال 1374 با تغییر وضعیت از "سهامی خاص" به "سهامی عام" و پس از طی مراحل قانونی، شرکت پارس دارو در فهرست شرکت های پذیرفته شده در سازمان بورس اوراق بهادار قرار گرفت.

شرکت پارس دارو با استفاده از تحقیقات علمی و فن آوری های مناسب تولید دارو و با در نظر گرفتن عوامل کلیدی کیفیت، شامل الزامات GMP، ایمنی و بهداشت، محیط زیست ، محصولات تولیدی خود را با بهترین اثر درمانی، به موقع در دسترس جامعه قرار داده و کیفیت را در همه فعالیت ها و فرایندها، سرلوحه کار خود قرار داده است.

در این راستا، استانداردهای OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 9001 و ISO 17025 (به عنوان اولین شرکت داروسازی ایرانی) و نظام TQM-IBEC بر اساس مدل EFQM (به عنوان اولین شرکت داروسازی در خاورمیانه) در شرکت استقرار داده شد و جوایز متعددی از نمایشگاه های محیط زیست و گواهی تعهد به تعالی از فرآیند جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی در چندین سال پیاپی و همچنین تقدیرنامه اشتهار به کیفیت از جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران و ... کسب گردید.

امروزه پارس دارو با پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه و با تولید بیش از 60 نوع محصول دارویی مختلف در زمینه های آنتی بیوتیک، آنتی باکتریال، آنتی ویروس، ضد درد، قلبی و عروقی، ضد قارچ، ضد افسردگی، توانسته به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های دارویی ایران در زمینه تحقیق، تولید و عرضه محصولات دارویی، جایگاه مناسبی بین شرکت های داروسازی کشور بدست آورد.

 ماموریت ها :

 شرکت پارس دارو (سهامی عام) یکی از شرکتهای زیرمجموعه شستا (هلدینگ دارویی تامین)، در زمینه تولید و عرضه فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی و مکمل ها در اشکال متنوع، به عنوان حلقه ای از زنجیره تأمین سلامت انسان، خدمت به مشتریان و جامعه ، تعهد به کیفیت و مسئولیت اجتماعی را رسالت اصلی خود می داند. دراین راستا، ما باتکیه بربیش از نیم قرن تجربه، بهره گیری از دانش فنی روز ، کارکنان متخصص و مجرب و رعایت اصول و قوانین حاکم بر صنعت دارو در بازارهای داخلی و خارجی فعالیت می نماییم.

اهداف :

• پویا در ارائه محصولات جدید
• استانداردسازی خطوط تولید طبق GMP
• رشد سهم بازار محصولات استراتژیک
• سودآوری متناسب با انتظارات سهامداران
• دستیابی به رضایت متوازن ذینفعان
• ارتقای کیفیت تولید و عرضه محصولات
• رشد بهره وری سازمانی
• ورود به بازارهای هدف صادرات